fbpx
 

Nieruchomości na greckiej Krecie – zainwestuj w marzenia.

Nieruchomości na greckiej Krecie – zainwestuj w marzenia!

Inwestycja w nieruchomości to jedna z najbezpieczniejszych strategii ulokowania kapitału. Nieustannie rosnąca inflacja sprawia, że pieniądz coraz szybciej traci na wartości. Dlatego też należy rozważyć ochronę swoich oszczędności, a najlepiej zrobić to poprzez inwestycję w nieruchomość, pozwalającą na generowanie stabilnego dochodu. System wynajmu krótkoterminowego doskonale sprawdza się w najpopularniejszych kierunkach turystycznych, takich jak Kreta. Domy i apartamenty na wynajem cieszą się obecnie znacznie większą popularnością niż hotele i kurorty.

Dom_na _Krecie_Vamosv

Kreta – poznaj najpopularniejszą turystyczną destynację

Dom_na _Krecie_Vamos_8

Kreta jest największą i najbardziej wysuniętą na południe wyspą Grecji. Liczne plaże, zatoki, groty i eleganckie kurorty czynią ją jednym z najchętniej wybieranych kierunków turystycznych. Czyste powietrze, wiele atrakcji do zwiedzania i imponująca historia wyspy od lat zachęcają miłośników greckiego, gorącego klimatu do relaksu w tych okolicach. Kreta, jako kolebka greckiej i europejskiej kultury, ma wiele do zaoferowania – z jej zalet korzysta rocznie tysiące turystów.

Stabilny i pewny dochód dzięki inwestycji w nieruchomość na Krecie

Ostatnie lata pokazały, że Kreta jest prężnie rozwijającą się turystycznie wyspą. Zapotrzebowanie na nieruchomości wykończone w wysokim standardzie wciąż rośnie. W przypadku wybrania dobrej lokalizacji – w niewielkiej odległości od morza – można liczyć na całkowity zwrot inwestycji znacznie szybciej niż w przypadku naszych rodzimych nieruchomości. Śródziemnomorski klimat sprawia, że sezon urlopowy trwa tam niemal cały rok, dzięki czemu jako właściciel domu na Krecie masz szansę na udany wypoczynek i poznawanie wspaniałej, greckiej kultury, ale także możesz wynająć dom turystom i cieszyć się satysfakcjonującym i stabilnym dochodem.

Dom_na _Krecie_Vamos_7

Oferta szyta na miarę Twoich potrzeb

Dom_na _Krecie_Vamos_5

Poszukujesz możliwości inwestycji swojego kapitału na stabilnym rynku zagranicznym i interesujesz się nieruchomościami na Krecie? Zaufaj naszej wykwalifikowanej kadrze. Wieloletnie doświadczenie naszego biura i perfekcyjna znajomość greckiego rynku pozwalają nam na zaproponowanie Ci najlepszej oferty, w pełni spełniającej Twoje oczekiwania. Współpracując z nami, możesz liczyć na wsparcie na każdym etapie transakcji – od znalezienia dla Ciebie działki, poprzez przeprowadzenie Cię przez cały proces zakupu, aż po pomoc w wynajmie i obsłudze nieruchomości. Pomożemy Ci wybrać najlepszą działkę, dom lub mieszkanie oraz zrealizujemy projekt zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

Fundamenty naszej współpracy

W relacjach prywatnych i służbowych cenimy sobie wzajemne zaufanie i odpowiedzialność. To dla nas największa wartość. Mimo doskonałej znajomości rynku wciąż szukamy nowych, satysfakcjonujących rozwiązań dla inwestora. Nieustannie się rozwijamy, proponując nowe, ciekawe projekty. Inwestując z nami możesz liczyć na nasze pełne wsparcie – oferujemy nadzór nad Twoją nieruchomością, dzięki czemu jest ona zawsze w bezpiecznych rękach, nawet jeśli skupiasz uwagę na innych sprawach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Dom_na _Krecie_Vamos_6

Zobacz naszą ofertę na stronie: https://mojeinwestycje.com/inwestycje

 

Dom na Krecie – wypoczywaj i zarabiaj

Dom na Krecie – wypoczywaj i zarabiaj

Poszukujesz domu lub działki budowlanej w Grecji i nie wiesz, od czego zacząć? Skontaktuj się z nami – wybierzemy najkorzystniejszą ofertę dla Ciebie. Co więcej, będziemy do Twojej dyspozycji przez cały proces transakcji – od znalezienia działki, aż po formalności związane z odbiorem nieruchomości i z niezbędnymi kwestiami prawnymi. Jednak pozytywnie zrealizowana transakcja to dla nas nie koniec. Możesz liczyć na nasze pełne wsparcie w zarządzaniu swoimi nieruchomościami oraz w ich wynajmie, ponieważ dla nas najważniejsze są relacje budowane na zrozumieniu i zaufaniu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą2
Poszukujesz domu lub działki budowlanej w Grecji i nie wiesz, od czego zacząć? Skontaktuj się z nami – wybierzemy najkorzystniejszą ofertę dla Ciebie. Co więcej, będziemy do Twojej dyspozycji przez cały proces transakcji – od znalezienia działki, aż po formalności związane z odbiorem nieruchomości i z niezbędnymi kwestiami prawnymi. Jednak pozytywnie zrealizowana transakcja to dla nas nie koniec. Możesz liczyć na nasze pełne wsparcie w zarządzaniu swoimi nieruchomościami oraz w ich wynajmie, ponieważ dla nas najważniejsze są relacje budowane na zrozumieniu i zaufaniu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą4

Inwestycja w nieruchomości od dawna jest najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą metodą lokaty kapitału i stanowi jego ochronę. Aby przyniosła Ci oczekiwany zwrot, zakupiony dom musi spełniać szereg warunków. Przede wszystkim jego lokalizacja musi być atrakcyjna dla osoby, która potencjalnie będzie chciała go wynająć. Należy też zadbać o wysoki standard wykończenia. Obecnie najbardziej opłacalne jest inwestowanie w nieruchomości znajdujące się w najpotężniejszych destynacjach turystycznych, takich jak np. Grecja. Poszukujesz domu pod inwestycję? A może marzysz o własnym, małym raju na Krecie? W obu przypadkach możemy Ci pomóc.

Dlaczego Kreta?

Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam na płynne poruszanie się po greckim rynku nieruchomości. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, czego oczekują inwestorzy i jakich kwater poszukują turyści. Obecnie, zamiast hoteli i zatłoczonych kurortów, najchętniej wybiera się luksusowe domy – Kreta, jako największa grecka wyspa, przyciąga rzesze turystów, oferując szereg atrakcji. Sezon urlopowy trwa tam aż 340 dni w roku. Nic zatem dziwnego, że popyt na nieruchomości w Grecji wciąż rośnie. Warunki klimatyczne, zachwycające widoki i doskonała infrastruktura zdecydowanie zachęcają do pobytu w tamtym rejonie.

Nieruchomości w Grecji – najlepsza baza ofert

Specjalizujemy się w poszukiwaniu i sprzedaży atrakcyjnych nieruchomości – Grecja to szereg możliwości, takich jak domy, mieszkania czy działki. Nasza baza ofert nieustannie się powiększa, dzięki czemu z pewnością znajdziesz wśród nich możliwość spełnienia marzeń o własnym kącie na Krecie. Jak to działa? Zaufaj nam, a my wyszukamy dla Ciebie najlepsze działki budowlane – Grecja to piękne tereny, porośnięte drzewami oliwnymi i zielenią. Całość uzupełniają zapierające dech w piersiach widoki.

Najwyższe standardy wykończenia

Nasza oferta to starannie zaprojektowane domy i mieszkania. Wybierając działki pod inwestycje, skupiamy się na niewielkiej odległości od morza i do najważniejszej infrastruktury miasta. W budownictwie wykorzystujemy jedynie materiały najlepszej dostępnej jakości. Naszą misją jest oddanie do Twojej dyspozycji nieruchomości wykończonej ze szczególną troską o nawet najmniejszy detal. Wykorzystujemy najnowsze technologie, a także uwzględniamy w projektach wyposażenie i wiele urządzeń – to u nas standard.

Zainwestuj w nieruchomość na Krecie i zaufaj specjalistom

Poszukujesz domu lub działki budowlanej w Grecji i nie wiesz, od czego zacząć? Skontaktuj się z nami – wybierzemy najkorzystniejszą ofertę dla Ciebie. Co więcej, będziemy do Twojej dyspozycji przez cały proces transakcji – od znalezienia działki, aż po formalności związane z odbiorem nieruchomości i z niezbędnymi kwestiami prawnymi. Jednak pozytywnie zrealizowana transakcja to dla nas nie koniec. Możesz liczyć na nasze pełne wsparcie w zarządzaniu swoimi nieruchomościami oraz w ich wynajmie, ponieważ dla nas najważniejsze są relacje budowane na zrozumieniu i zaufaniu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Poszukujesz domu lub działki budowlanej w Grecji i nie wiesz, od czego zacząć? Skontaktuj się z nami – wybierzemy najkorzystniejszą ofertę dla Ciebie. Co więcej, będziemy do Twojej dyspozycji przez cały proces transakcji – od znalezienia działki, aż po formalności związane z odbiorem nieruchomości i z niezbędnymi kwestiami prawnymi. Jednak pozytywnie zrealizowana transakcja to dla nas nie koniec. Możesz liczyć na nasze pełne wsparcie w zarządzaniu swoimi nieruchomościami oraz w ich wynajmie, ponieważ dla nas najważniejsze są relacje budowane na zrozumieniu i zaufaniu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Dom w kompleksie The Mill

Opis inwestycji

Domy na Krecie

Nowa inwestycja na Krecie – kompleks 5-ciu domów.

Przedstawiamy starannie zaprojektowany kompleks 5-ciu wolnostojących domów, łagodnie wtapiających się w krajobraz Krety. Doby będą zbudowane do całorocznego życia. Zostały zaprojektowane z dużą dbałością o szczegóły i przy użyciu tylko najlepszej jakości materiałów. Doświadczenie w budownictwie jakie zdobyliśmy budując domy w Polsce i przez ostatnie 5 lat na Krecie, dało nam wiedzę pozwalającą budować zgodnie z wysokimi standardami. Staramy się wykorzystywać najnowsze technologie, aby osiągnąć optymalną jakość środowiska życia.

Wiele urządzeń i wyposażenia w naszych projektach jest standardem, ponieważ mamy politykę „bez ukrytych dodatków”. Budowane przez nas domy charakteryzują się wyjątkowymi standardami, przemyślanym projektem, jakością wykonania i wykończeniem.

Przeczytaj specyfikacje naszych budynków, aby zobaczyć, co uwzględniamy w naszych projektach:

Krajobraz - otoczenie

Cała architektura zewnętrzna zostanie wykonana zgodnie z planem architekta, który obejmuje tereny zieleni, utwardzone ścieżki i oświetlenie zewnętrzne. Uwzględniamy również parkingi, ogrodzenia graniczne i jezdnie.

Szkielet budynku

Domy na Krecie

Szkielet budynku wraz z fundamentami, słupami, stropami i dachami zgodnie z rysunkiem architekta zostanie wykonany z betonu zbrojonego C20/25. Jest to zgodne z aktualnymi antysejsmicznymi przepisami budowlanymi określonymi przez greckie władze budowlane. Jakość betonu jest na bieżąco sprawdzana przez producenta podczas budowy. Izolacje zatrzymujące ciepło zostaną umieszczone na słupach, belkach i ścianach. Użyte materiały są produkowane przez DOW (styropian, maty do ściany i maty do dachu).

Ściany

Użyte cegły są jakości A+ dostarczane przez firmę z Rethymnonu. Każda ściana jest tynkowana cementem (150 miligramów cementu na 1 metr sześcienny masy).

Ściany zewnętrzne

Wszystkie ściany zewnętrzne składają się z dwuwarstwowej cegły szczelinowej z 5 cm przerwą między cegłami, która jest wypełniona 4 cm materiałem izolacyjnym (styropianem lub wełną mineralną).

Ściany wnętrze

Wszystkie ściany wewnętrzne wykonane są z pojedynczej cegły o grubości 10 cm.

Tynki

Wnętrze

Warstwa 1: Tynk z mieszanki cementowej (600 miligramów cementu).

Warstwa 2: Mieszanka cementowa (100 miligramów cementu).

Warstwa 3: Wykończenie tynkowania cementem dla uzyskania gładkiej powierzchni.

Z zewnętrz

Tynkowanie zewnętrzne 3 warstwy. Pierwsza warstwa jest, jak opisano powyżej, druga warstwa jest materiałem wodoodpornym. Trzecia warstwa to masa tynkarska składająca się ze specjalnego rodzaju cementu zapobiegającego pękaniu.

Okna i drzwi

Główne wejście to drzwi antywłamaniowe z zabezpieczeniami. Drzwi wewnętrzne w okleinie drewnianej w standardzie. Dostępny jest wybór kolorów i stylów. Okna i drzwi zewnętrzne to 8 mm podwójnie oszklone aluminium z roletami na drzwiach i oknach sypialni.

Kuchnia

Meble kuchenne będą znanej marki ze zlewozmywakiem INOX w standardzie, np. . zgodnie z  projektem architekta, wyposażona kuchnia obejmuje szafki z okleiną drewnianą i samozamykającymi się zawiasami oraz powierzchnie robocze. Klienci mogą wybierać spośród szerokiej gamy stylów jednostek, armatury i wyposażenia.

Szafy

W każdej sypialni znajduje się jedna szafa za zabudowana (dostosowana do wnęki). Wnętrza szaf wykonane są z płyty MDF. 

Podłogi

W przedpokojach, kuchniach, sypialniach i salonach podłogi układa się z wyborem hiszpańskich lub włoskich płytek ceramicznych dostępnych w różnych kolorach i wzorach.

Istnieje możliwość zamiany płytek ceramicznych na płyty granitowe. Nasz Projektant Wnętrz może pomóc Ci stworzyć wybraną przez Ciebie atmosferę.

Łazienki, tarasy i schody wyłożone są płytkami antypoślizgowymi.

Instalacja wodociągowa

Rury ciągłe, dwuwarstwowe, izolowane. Dzięki temu systemowi nie ma niebezpieczeństwa powstawania przecieków w ścianach i pod podłogami. Będą niezbędne podłączenia do toalet, wanien, pryszniców, pralek i zmywarek według projektu architekta.

Instalacja elektryczna

Cała instalacja elektryczna będzie zgodna z wytycznymi DEI (the Greek Electricity Company). Zapewnienie odpowiedniego oświetlenia we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Punkty przystosowane są do telefonu, Internetu i telewizji.

Malowanie

Ściany wewnętrzne malowane są 3 warstwami przyjaznej dla środowiska emulsji. Nasz Projektant Wnętrz może zasugerować kolorystykę według Twojego gustu.

Wszystkie ściany i powierzchnie zewnętrzne malowane są wodoodpornymi farbami na bazie silikonu. Oba są doskonałe do wodoodporności i nieograniczonej długotrwałej ochrony.

Dachy

Sklepione stropy drewniane posiadają 2 warstwy izolacji cieplnej i wodoodpornej oraz dachówki ceramiczne.

Basen

Domy na Krecie

Basen jest pomalowany farbą wodoodporną, z kanałami przelewowymi oraz systemem filtrująco-czyszczącym. Maszynownia będzie zlokalizowana w pobliżu basenu.

Uwaga: Basen nie jest wliczony w całkowity koszt.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: Sprzedaż

 

Dywersyfikacja – czy miejsce do życia?

Relacja z Krety – budujemy dla Ciebie.

Dywersyfikacja?

Analizując rynek nieruchomości i próbując niejednokrotnie odpowiedzieć naszym Klientom na pytanie: „gdzie teraz zainwestować?”, znaleźliśmy ciekawą alternatywę inwestycyjną.

 

Dlaczego właśnie to miejsce?

a. cisza

b. spokój

c. gaj oliwny

d. nowy obiekt

e. domek budowany wg. wysokich standardów

f. z dala od zgiełku

g. blisko do plaży

h. super sąsiedztwo

Właściwie można by wymieniać jeszcze wiele powodów, dla których wybraliśmy to miejsce.

 

Dlaczego Kreta?

a. sezon minimum 7 miesięcy

b. „wyspa” dba o inwestorów

c. atrakcyjny zwrot z inwestycji (7-10 lat)

d. niepowtarzalny klimat

… i w tym przypadku moglibyśmy wymieniać jeszcze długo.

 

A przede wszystkim nowe.

Tak, ten argument był dla nas bardzo ważny.

Jeśli inwestycja ma być opłacalna, to lepiej zainwestować w budowę nowej, od początku widzieć jak powstaje, jakie użyto materiały i jaki jest jej standard. 

Dzięki temu koszty obsługi nieruchomości będą przez pierwsze minimum 10 lat niższe (brak kosztów remontów).

Pełne wsparcie dla Inwestorów

Bardzo ważnym argumentem jest również to, że cała inwestycja jest budowana przez „ekipę” specjalistów, którymi zarządza znana nam i zaufana Osoba. 

Ten fakt powoduje, że czujemy się znacznie bezpieczniej inwestując tak daleko od domu.

Dodatkowo relacje z placu budowy (podobnie jak ten film jaki oglądamy na początku tego wpisu), będą pomagały naszym Klientom w wyobrażeniu sobie jak przebiega cały cykl inwestycyjny.

A może miejsce do życia?

Właściwie zakładamy, że nasi Klienci będą z chęcią pojawiali się w swoich domach. 

W październiku na Krecie jest przepiękna pogoda. Można przyjechać na kilka tygodni i naładować baterie :). 

Można poznać Kretę z innej – nie turystycznej – strony. Można zwiedzić okolicę, napić się świeżo ważonego piwa lub wina z pobliskiej winnicy. Można również odetchnąć w przydomowym gaju oliwnym, delektując się własnoręcznie przygotowaną sałatką grecką, z przepyszną oliwą.

Napisz do nas. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zakup nieruchomości w Grecji – warunki

Warunki zakupu

Warunki zakupu nieruchomości w Grecji są takie same jak w Polsce i całej Unii Europejskiej, tj. kupna dokonuje się poprzez akt notarialny przeniesienia własności. Akt  sporządzony przez Notariusza i podpisany w kraju, w którym znajduje się nieruchomość. Oczywiście transakcje w Grecji są przeprowadzane wyłącznie w euro.

Proces - opcje

Istnieją dwa sposoby zakupu, a mianowicie:

1. Pierwsza opcja to zakup mieszkania podczas podróży inwestycyjnej – wizyty na Krecie,

2. Druga opcja to kupno mieszkania/domu bez lotu do Grecji. Zachęcamy jednak do skorzystania z pierwszej opcji, ponieważ daje ona możliwość poznania okolicy, co jest bardzo pomocne przy podejmowaniu decyzji o zakupie.

Proces - propozycja

1. Podpisz umowę rezerwacyjną lub,

2. Zorganizujemy dla Ciebie turystykę inwestycyjną, w tym bilety lotnicze powrotne i rezerwacje hotelowe,

3. Odbierzemy Cię na lotnisku i zawieziemy do hotelu,

4. Kolejnego dnia zawieziemy Cię/Was na plac „budowy” i pokażemy okolicę

5. Omówimy szczegóły projektu i uzgodnimy wymagania dotyczące wykończenia.

6. W kolejnym kroku poprosimy o uiszczenie opłaty rezerwacyjnej (zwykle 1500-2000 euro). Jednocześnie podpiszesz umowę rezerwacyjną,

7. Istnieje taka możliwość, że kolejnego dnia umówimy się na podpisanie Umowy notarialnej na zakup gruntu (jeśli taki zakres ustalimy przed Twoim przylotem na Kretę),

8. Wówczas podpiszemy umowę  przeniesienia własności i poprosimy o wpłatę nie mniej niż 40% wartości wybranego budynku. Opłata powinna być wniesiona w terminie 14 dni od daty podpisania Umowy,

9. Pozostałe 60% wartości zapłacisz w ratach i w terminach określonym w umowie przedwstępnej,

10. Od tego czasu czekasz jedynie na odbiór i przekazanie obiektu, w tym sprawdzenie na podstawie dokumentów zgodności stanu faktycznego i parametrów obiektu,

Ważne:

Zorganizujemy podpisanie umowy przeniesienia własności nieruchomości przed greckim Notariuszem. Nastąpi to po formalnym i prawnym potwierdzeniu stanu nieruchomości przez Notariusza, przy obecności tłumacza przysięgłego.

Koszty zakupu

Do ceny ofertowej należy doliczyć koszt zakupu nieruchomości:

1. Opłatę notarialną umowy przeniesienia własności, czyli taksę notarialną i podatek od czynności cywilnoprawnych (taki sam jak w Polsce). Wszystkie opłat są płacone notariuszowi, w szczególności opłata notarialna, która waha się od 600 do 1000 euro (zwykle 1,3%) wartość nieruchomości),

Grecki podatek od czynności cywilnoprawnych wynosi 9%, wartość nieruchomości nie przekracza 15 000 euro, a wartość powyżej 15 000 euro to 11%.W niektórych przypadkach wartości te wynoszą odpowiednio 7% i 9%.

2. Ponadto Notariusz obciąża klienta podatkiem miejskim w wysokości 3% wartości nieruchomości.

3. Opłata ewidencyjna za księgę wieczystą wynosi 0,45% wartości nieruchomości.

4. Koszt biletów lotniczych w obie strony i pobytu w dowolnie wybranym hotelu (zależy ona od opcji jaka zostanie wybrana przez Nabywcę oraz od terminu przyjazdu).

 

Działalność Notariusza - kwestie formalne

Założenie: nieruchomość nabywana jest przez osoby nieposiadające obywatelstwa greckiego.

Notariusz:

  1. Przygotuj ogólne pełnomocnictwo, przy czym przy tych czynnościach musi być obecny tłumacz przysięgły.
  2. Zgodnie z pełnomocnictwem prawnik jest upoważniony do podjęcia wszelkich czynności niezbędnych do zawarcia umowy kupna-sprzedaży nieruchomości. Dlatego klienci nigdy nie będą obciążani biurokratycznymi procedurami.
  3. Prawnicy działający w imieniu klientów i reprezentujący ich interesy przeprowadzają procedury nadawania klientom numerów NIP. Pomagają również przy otwierania rachunków bankowych w Grecji.
  4. Notariusz przeprowadzi również szczegółową analizę prawną dokumentów w Krajowym (Państwowym) Rejestrze Nieruchomości w następujących kwestiach: pod kątem braku jakichkolwiek obciążeń, zastawów, umów itp. przedmiotów.
  5. Sprawozdania z tych czynności są poświadczane podpisem i przekazywane klientowi na piśmie przez prawnika.

Ważne: prawnik zajmują się również przepisaniem energii elektrycznej nowym właścicielom, kontaktuje się z księgowymi w celu rozliczenia transakcji i podatków, geodetami – zazwyczaj kontaktują się ze wszystkimi zaangażowanymi w proces kupna i sprzedaży.

Zainwestuj na Krecie!

Dom na Krecie

Osiedle trzech domów, położone na wzniesieniu, z którego rozciąga się widok na całą okolice.

  • 4km do plaży w miejscowości Kolymvari
  • oraz 4-5 km do plaży Kisiamos
  • około 30 km do jednej z najładniejszych plaż Elafonisi
  • oraz 16 km od plaży Falasarna,
  • na Balos 15 km

Osiedle ogrodzone , oświetlone , wspólny basen, ogród z drzewami owocowymi, gril, każdy budynek z odrębnym wjazdem, system podlewania.

Zakup jako inwestycja pod wynajem lub miejsce do mieszkania

Do wyboru 3 opcje:

Domy będą połączone ze sobą „wiatami”. Będą w ten sposób tworzyły spójną architekturę, wypełniając działkę w sposób najbardziej.

Opcja 1: dom o powierzchni 60,6m2 

Opcja 2: dom o powierzchni 66,8 m2

Opcja 3: dom o powierzchni 90 m2 – z antresoją